Ingrediencia: Cocos nucifera - Kokosový olej

Kokosový olej netreba nejako obzvlášť predstavovať. Dnes ho nájdeme v takmer každej domácnosti.

Obsahuje kyseliny, ktoré sú známe ako prírodné antibiotiká. Kyselina laurová je mastná kyselina, ktorá sa vyskytuje aj v materskom mlieku, kde slúži ako ľahko stráviteľná zložka a zároveň má za úlohu chrániť imunitný systém proti vírusom a infekciám.

Kyselina kaprinová, kyselina kaprylová a kyselina myristová napomáhajú ničiť kvasinky, plesne a vírusy tým, že narušia ich membrány. Tie sú potom ľahko zneškodnené bielymi krvinkami.

Všetky tieto kyseliny pôsobia proti vírusom, mikróbom, hubám a kvasinkám. Kyselina laurová má najsilnejší antivírusový efekt, kyselina kaprylová je vysoko účinná proti kvasinkám.

Krásne sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva mastný film. Ak je vaša pokožka suchšia alebo citlivá, ak máte problémy s popraskanou kožou, atopickým ekzémom, vyrážkami a alergiami, potom je pre vás kokosový olej tou správnou voľbou. 

Kokosový olej ďalej ošetruje nechtové lôžka, vyschnutú pokožku na lakťoch, kolenách alebo pätách, je účinný proti striám a pomáha pri liečbe ekzému. Má vysoký obsah antioxidantov a vitamínov A, C a E, ktoré zabraňujú starnutiu pokožky.

Bezo zvyšku sa vstrebáva hlboko do pokožky a to priamo do bunkovej štruktúry tkanív. Je vysoko efektívny pri hojení a odstraňovaní chybičiek krásy, ako sú pečeňové škvrny, vrásky alebo jazvy.

Kokosový olej sa tiež podieľa na tvorbe ochrannej bariéry pred choroboplodnými baktériami a vďaka vysokému obsahu antioxidantov napomáha predísť a spomaliť poškodenie pleti zapríčinené voľnými radikálmi. Je veľmi jemný a preto vhodný pre citlivú detskú pokožku.

Kokosový olej nájdete v našich balzamoch na pery a mydlách. Pripravujeme ďalšie skvelé výrobky s obsahom kokosového oleja. Je sa na čo tešiť ☺

Katka&Maťa