Ingrediencie: žihľava, kostihoj, vŕba, púpava a chmeľ

Dary prírody sú nielen liekom pre naše zdravotné problémy ale aj pre krásu. Bylinky a iné liečivé rastliny sa v kozmetike používajú od pradávna a je tak tomu až dodnes. Bylinky obsiahnuté v našej vlasovej starostlivosti sa tam nevyskytli len tak pre nič za nič. Preto sme sa rozhodli, že ti o ich účinkoch povieme viac.

Žihľava – Urtica dioica

Bylinka-burinka, ktorá poskytuje mnohé zdravotné výhody. Pre jej vysoký obsah hladiny draslíka, horčíka, železa, chlorofylu a zásobu vitamínov A, B, C, D a K, rieši problémy so suchými a poškodenými vlasmi.

Z listov a stoniek si môžeš urobiť lahodný čaj, ktorého pitím sa prirodzene vyčistí telo od zaseknutého odpadu v orgánoch. Žihľava prirodzene čistí pokožku a tak vytvára prostredie stimulujúce rast vlasov a pokožka je dostatočne vyživená, hebká. Vďaka tomu je aj skvelým bojovníkom proti lupinám a mastiacim sa vlasom.

Kostihoj – Symphytum officinale

Kostihoj pôsobí ako protizápalový, regeneračný a ochranný prostriedok. Používa sa najmä zvonka na hojenie rán a regeneráciu tkanív. V ľudovom liečiteľstve vo forme obkladov pri zlomených kostiach, všetkých poškodeniach a bolestiach kostí, svalov, kĺbov a ich púzdier. Môže sa použiť aj vnútorne pri zápaloch dýchacích ciest, na úpravu krvného tlaku a aj ako laxatívum (preháňadlo).

Pri vonkajšom užívaní chráni bunky, podporuje ich rast, má antiseptický účinok a lieči kožné poranenia. Pomáha suchým vlasom, zmäkčuje ich a taktiež je bojovníkom proti lupinám.

Vŕba – Salix alba

Vŕba pôsobí dezinfekčne, má protizápalové účinky a znižuje horúčku. Odpradávna bola používaná na zmiernenie bolesti pri reumatizme, bolestiach hlavy, svalov, zubov a podobne. Užíva sa tiež pri prechladnutí, zápaloch tráviacej sústavy, chorobách obličiek a močových ciest. Jej účinky sa uplatnia aj v kozmetike, napríklad pri problémoch s mastnou pokožkou, či vyrážkach. Vo vlasovej kozmetike je výborná v boji proti lupinám a rýchlo sa mastiacim vlasom.

Púpava – Taraxacum officinale

Púpavu spozná každý jeden z nás na prvý pohľad. Naši predkovia ňou liečili mnohé zdravotné problémy. Šťavu zo stonky používali starí Gréci na zápaly, Indiáni na liečbu rakoviny. Svoje miesto má aj v čínskej medicíne. Je plná vitamínov A, B, C a minerálnych látok.

Púpava rozjasňuje pleť, odstraňuje svrbenie kože, lišaje, vyrážky, či dokonca akné. Pokožku upokojuje a omladzuje. Bojuje proti ekzémom a iným kožným chorobám. Je skvelá pre normálne vlasy, ktoré netrpia žiadnym závažným problémom. Je vhodná ako preventívna starostlivosť.

Chmeľ – Humulus lupulus

Túto rastlinu poznáme a takisto každý dobre vieme, aká dobrota sa z nej vyrába. Chmeľ sa v ľudovom liečiteľstve používa pri urogenitálnych problémoch mužov, aj žien. V kozmetike je veľmi dobre známy pre jeho účinné spomaľovanie starnutia pleti. Rozjasňuje, čistí a dodá jej život. Vo vlasovej kozmetike je starým známym prídavkom. Vlasom dodá lesk, zníži lámavosť a uľahčí rozčesávanie.

Všetky tieto úžasné účinky môžeš dopriať tvojim vlasom kúpou prírodnej vlasovej starostlivosti od 2SIS cosmetics vo forme tuhých šampónov a kondicionérov. Neváhaj vyskúšať a daj nám vedieť, ako si spokojná.

summerfield-336672_1920jpg