Kto sme a ako vzniklo 2SIS

Ahoj, my sme 2SIS a toto je naša kozmetika 2SIS cosmetics.

Predstavujeme ti značku ručne vyrábanej kozmetiky z prírodných ingrediencií a látok. Áno, starať sa o pokožku je možné aj bez zbytočných chemických prísad a my ti ukážeme ako a prečo je to dobré.

KTO sme?

2SIS, skratka od 2 Sisters, v preklade dve sestry. Chemička a grafička. Martina a Katarína.

Pod touto značkou fungujeme už tri roky, počas ktorých sme zbierali vedomosti a skúsenosti v oblasti výroby prírodnej kozmetiky. A tento rok sme sa odhodlali ísť do toho naplno.

Ako to vzniklo?

V roku 2013 za mnou prišla Katka a povedala mi: „Veď ty si chemik, prečo nevyrobíš mydlo?“. Dovtedy ma nič také nenapadlo. Pustila som sa do štúdia a o niekoľko dní som zamiešala na prvé mydlo. Bolo to úžasné! Veľmi ma to bavilo. Začala som sa viac zaujímať o výrobu a vlastnosti látok používaných v kozmetike. Venovala som sa tomu čoraz viac času, snažila som sa ísť hlbšie a hlbšie, až sa mi začali pred očami vynárať recepty na nové produkty. Teraz o sebe nechcem a ani nemôžem povedať, že som expert, avšak stále sa vzdelávam a robím to, čo milujem. Katka nám za ten čas vymyslela krásne logo a venovala sa celkovému dizajnu značky. Ona sa mi miešala do výroby a ja jej do grafiky. J

Čo ťa s nami čaká?

Naše výrobky sú zložením jednoduché a bez syntetických chemikálií. Takže sa môžeš tešiť nielen na krásne kolekcie, ktoré plánujeme dopĺňať novými produktami, ale aj na pravidelné príspevky do nášho blogu. Blog bude rozdelený na niekoľko oblastí. Chceme ťa vzdelávať. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli  písať napr.: o pozitívnych vplyvoch prírodných zložiek, ale aj o tých negatívnych, ktoré so sebou prináša používanie syntetických látok v kozmetickom priemysle. Prezradíme ti skvelé a jednoduché recepty na výrobu vlastných domácich prípravkov, ukážeme ti ako to u nás vyzerá a množstvo iných zaujímavostí týkajúcich sa sveta kozmetiky.

Tak vitaj, tešíme sa na Teba.

Maťa a Katka