Prírodná kozmetika v kompostovateľných obaloch alebo niečo pre Deň Zeme

22. apríla je Dňom Zeme. Vybrali sme si tento deň ako symbolickú príležitosť, aby sme vám oznámili náš maličký krôčik k ekologickejšiemu podnikaniu. Naše mydlá, makarónkové balzamy na pery a tuhé šampóny začíname baliť do papierových kompostovateľných obalov. Už dlhšiu dobu sme sa rozhliadali, pátrali, hľadali šetrnejšie a ohľaduplnejšie balenie k prírode. Našli sme riešenie v podobe tohto výnimočného papiera, ktorý vznikal v popredných výskumných ústavoch osemnásť mesiacov.

kompostovatelny papierpng

Tento Eco-friendly papier je originálny predovšetkým tým, že do zoznamu výrobných surovín vstupujú vedľajšie produkty spracovania citrusových plodov a orechov (aj kávových zŕn, olív, alebo kukurice) a tie nahrádzajú podstatnú časť drevnej buničiny. Základ dopĺňa ešte 30% recyklovaných FSC vlákien (pozn. FSC Recycled Label Produkt označený touto značkou obsahuje 100 % recyklovaného materiálu). Ďalším výnimočným faktom je, že je vyrábaný za pomoci 100% zelenej energie z vodných elektrární. Výrobca vďaka tomuto patentovanému postupu dokonca znížil uhlíkové emisie o 20% oproti bežnému výrobnému procesu.

Vďaka tomuto unikátnemu zloženiu sú naše nové papierové obaly kompostovateľné. Áno, obal je potlačený farbou a áno, aj tá je plne kompostovateľná, pretože neobsahuje žiadne syntetické zložky, ktoré by škodili akémukoľvek kompostéru. A veľmi sa z toho tešíme, lebo konečne môžeme vrátiť prírode aspoň kúsok toho, čo z nej berieme.

IMG_7469JPG


Okrem samotného materiálu sme obali mierne redizajnovali. Pribudli EAN kódy a ďalšie označenia, ale za hlavnú pridanú hodnotu považujeme uvádzanie slovenského zloženia produktu. Už nemusíte študovať INCI označenie ingrediencií. Nemáme čo skrývať a chceme vás naučiť porozumieť tomu, čím kŕmite svoju pokožku. Preto po novom uvádzame zloženie aj v slovenskom preklade.

IMG_8678JPG

Niektorí ste už možno zahliadli prvé fotografie z novej kolekcie LEMONADE. Prvé produkty z nej sme už zabalili do nových obalov. Postupne budú meniť staré “šaty” za nové aj produkty z ďalších kolekcií.


Týmto malým eko posunom sa približujeme k nášmu veľkému cieľu, ku kompostovateľným nádobám na naše výrobky tekutej a mäkkej konzistencie. Držte nám palce :)

2SIS cosmetics