Prečo používať prírodnú kozmetiku?

Každá látka v našom tele, či na zemskom povrchu má svoje chemické zloženie. Tieto látky môžu byť rôzneho pôvodu a vyskytujú sa v našom okolí buď prirodzene, alebo ich človek produkuje umelo. V tomto prípade sa teda jedná o látky syntetické.

Dnešnú dobu by som preto nazvala Dobou chémie.

Látky syntetického pôvodu sú v mnohých prípadoch bezpečné. Avšak, stretávame sa s prípadmi, kedy sú látky (parabény, silikóny...) označované za nebezpečné. Dlhodobo majú svoje miesto vo výrobných procesoch produktov z rôznych odvetví a my sme tak vystavení každodennému kontaktu s nimi. Škodlivé chemikálie sa využívajú v bežne užívaných prípravkoch. Napriek všeobecne známej škodlivosti je ich použitie povolené, i keď regulované. Týmto spôsobom by mala byť zabezpečená ochrana zdravia spotrebiteľov.

 14936924_10207072868530589_1226038796_n.jpg

foto: actualorganics.com

Určite vás neprekvapí, ak poviem, že množstvo týchto škodlivín sa nachádza práve v kozmetike, ktorú máte napríklad aj Vy v kúpeľni. Spoločnosti vyrábajúce bežne dostupné kozmetické prípravky dávajú obrovské peniaze na propagáciu. Reklama na nás útočí z televízie, billboardov, časopisov, alebo internetu. Kvantita nahradila kvalitu. Pod tlakom marketingových nástrojov si často ani neuvedomujeme, čo nakupujeme.

Pýtate sa, akú kozmetiku si teda máte vybrať? Prečo používať prírodnú kozmetiku?

My sme jednoznačne za stopercentne prírodnú. V kvalitnej prírodnej kozmetike len ťažko nájdete nebezpečnú syntetiku. Nachádzajú sa v nej látky prírodného pôvodu, ktoré boli šetrne spracované, aby sa zachovali všetky ich pozitívne účinky. V takejto kozmetike sa samozrejme nachádzajú aj konzervanty, ktoré však neznižujú jej kvalitu. Práve naopak. Sú veľmi dôležité k tomu, aby sme kozmetiku dokázali uchovávať pri izbovej teplote a dlhšiu dobu. Konzervanty v prírodnej kozmetike sú prísne kontrolované a sú schvaľované rôznymi inštitúciami, ako je napríklad Ecocert. Nemusíte sa teda obávať podráždení kože, či iných nepríjemných sprievodných javov po ich použití. Prírodná kozmetika využíva vysoko kvalitné suroviny od dodávateľov z ekologických hospodárstiev. To znamená tiež, že samotná výroba a odpad pri nej vznikajúci, majú pozitívnejší dopad na životné prostredie ako v prípade jej syntetického konkurenta. Ako ďalším pozitívom je, že testovanie neprebieha na zvieratách. Aj tejto problematike sa určite budeme bližšie venovať v jednom z nasledujúcich článkov.

 

4ad7c096-30c6-4261-88df-83c0c5bdb848.jpg 

Kozmetika od 2SIS cosmetics sa chce stať synonymom kvality a jednoduchosti. Naše receptúry sú zložením jednoduché a od dodávateľov kupujeme výhradne suroviny s vysokou kvalitou. Produkujeme v menších výrobných dávkách a tým zabezpečujeme, aby sa do Vašich rúk dostali vždy len čerstvé produkty. Neustále sa snažíme zdokonalovať, vytvárame nové receptúry. Touto formou sa Vám snažíme pripraviť nezabudnuteľné stretnutia so sviežou, príjemnou a kvalitnou kozmetikou.

Budeme veľmi radi, ak našu kozmetiku vyskúšate a prostredníctvom našej facebookovej stránky sa s nami podelíte o svoje skúsenosti so značkou 2SIS cosmetics.

Katarína&Martina