Prunus amygdalus dulcis oil - mandľový olej

Mandle sú prirodzeným zdrojom výživy. Sú bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály. Už 28 gramov mandlí denne zabezpečí polovicu dennej odporúčanej dávky vitamínu E. Väčšina dospelých ľudí prijíma v strave približne polovicu zmienenej dávky; hrsť mandlí v priebehu jedného dňa doplní deficit vitamínu E. Mandle sú aj zdrojom bielkovín, vlákniny, vápnika, horčíka, fosforu, riboflavínu, medi, železa, draslíka, zinku, a fytonutrientov. Mandliam sa dokonca pripisujú pozitívne účinky v boji proti rakovine.

Úžasné účinky mandľového oleja poznali už obyvatelia Rímskej ríše a starovekého Grécka, ktorí ho využívali ako liečebný a ošetrujúci prostriedok. Olej z mandlí je svojím zložením najbližší ľudskej pokožke. Vďaka svojim vlastnostiam zabezpečuje luxus a komfort ženám túžiacim po vláčnej pleti, zdravých lesklých vlasoch bez vysušených a polámaných končekov a po hladkej pokožke celého tela.

Mandľový olej obsahuje vzácne esenciálne kyseliny, proteíny, minerály a je bohatým zdrojom vitamínu E. Má silné upokojujúce a regeneračné účinky. Veľmi rýchlo a dobre sa vstrebáva, nevyvoláva alergie, neupcháva póry, nezanecháva pocit mastnoty a pokožka získava pružnosť a elasticitu. Je dobre znášanlivý a preto vhodný pre všetky typy pleti - od suchej cez citlivú so sklonom k začervenaniam až po starnúcu pokožku. Ako zvláčňujúci a upokojujúci pleťový a telový olej vynikajúco pôsobí aj proti škodlivým vplyvom prostredia a preventívne bojuje proti tvorbe vrások.

Mandľový olej poslúži aj ako šetrný odstraňovač očného mejkapu. Rovnako si ním môžete dopriať pleťovú masáž, ktorou podporíte obnovovanie pleťových buniek a ich kondíciu.

Má silné utišujúce, protisvrbivé a obnovujúce účinky. Jeho zloženie dobre poslúži aj pri podpornej liečbe kožných ochorení ako sú napríklad ekzémy, lupienka, aknózna pleť, pri opuchoch alebo iných poraneniach kože, napríklad po bolestivom spálení slnkom. Upokojuje pleť po depilácií. Používa sa pri aromaterapeutických masážach a je dobrý i na celotelovú masáž.

Tento zázrak prírody nájdeš v luxusných telových maslách CUCU, HONEY, LØVENDER a čoskoro aj TYKOKOS.  Taktiež mandľový olej hýčka tvoju pleť pri kúpeli so šumivkami do kúpeľa od 2SIS cosmetics.

"Rozmaznávaj svoju pokožku darmi z prírody."

Katka&Maťa